Facebook zintegrowany ze Skype?

Jeden z serwisów internetowych sugeruje, że już wkrótce Facebook wzbogaci się o kolejną funkcjonalność. Tym razem z popularnym serwisem społecznościowym miałby zostać zintegrowany komunikator Skype.

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Ponowne rozszerzenie uaktualnionych ostatnio możliwości serwisu społecznościowego zapowiada redakcja Green Any Site. Odnalazła ona dodatkowe linijki w kodzie Facebooka. W wielu miejscach odwołują się one do własności intelektualnych autorów Skype’a i sugerują, że użytkownicy Facebooka albo będą mogli rozmawiać z osobami zalogowanymi w komunikatorze nie opuszczając serwisu społecznościowego, albo wręcz połączyć identyfikatory, konta użytkownika Skype i Facebooka.

Linie kodu, o których mowa, sprawdzają czy przeglądarka Internet Explorer obsługuje ActiveX lub czy jest w niej ślad pod SkypeKit SDK. Ten ostatni umożliwiać ma wykonywanie połączeń audio lub wideo w aplikacjach i urządzeniach nie korzystających z samodzielnego klienta Skype.

Czy ich obecność rzeczywiście jest zapowiedzią kolejnych nowości czekających na osoby korzystające z Facebooka? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce. Póki co, jednym z kolejnych serwisów, które integrują się z Facebookiem jest MySpace.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.