Roboty z kontrolerem Kinect już widzą i rozumieją polecenia

xray hand

Minęły dopiero dwa tygodnie od światowej premiery Kinecta, a już powstał prototyp małego robota, który wykorzystując kontroler potrafi omijać przeszkody i co najważniejsze widzi i rozumie gesty człowieka. Czeka nas era elektronicznych pupili?

iRobot z Kinectem potrafi już sam stworzyć trójwymiarowy obraz swojego otoczeniaKliknij, aby powiększyćiRobot z Kinectem potrafi już sam stworzyć trójwymiarowy obraz swojego otoczeniaZobacz też:
Opisywaliśmy już pierwsze sukcesy w przeniesieniu Kinecta na platformę Windows. Rewolucyjny kontroler może mieć jednak dużo ciekawsze zastosowanie - jako oczy robota. Dwa ciekawe projekty wyróżnił Engadget.

W jednym z nich studenci City College of New York prezentują możliwości przetwarzania obrazu przestrzennego przez kontroler. Są oni już w trakcie prac nad sterownikami dla Kinecta do open-source’owej bazy ROS (Robot Operating System).

Jeszcze ciekawiej prezentuje się projekt iRobot Create. Kinect posłużył w nim jako "oczy" robota. Dzięki nim maszyna jest w stanie przetworzyć obraz otoczenia w 3D i bardzo skutecznie omijać wszelkie przeszkody. To nie wszystko. Robot z Kinectem potrafi już rozpoznawać pierwsze gesty człowieka i reagować na nie. Jego możliwości najlepiej zobaczyć na materiale filmowym.A poniżej film stworzony przez studentów City College of New York.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.