Bing i Facebook zacieśniają współpracę

xray hand

Wyszukiwarka Microsoftu otrzymała nowe funkcje powiązane z Facebookiem. Użytkownik Binga może teraz otrzymywać m.in. informacje o stronach, które "Lubią" jego znajomi lub szybko wysłać im wiadomość.

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
O nowym etapie współpracy między firmami poinformował wczoraj założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, oraz Qi Lu, szef działu usług online w Microsofcie. Bing otrzyma dostęp do niektórych informacji z portalu społecznościowego m.in. do listy znajomych i fanpage’ów oraz modułu wiadomości.

Zalogowany użytkownik wyszukiwarki będzie mógł za jej pośrednictwem znaleźć nowych znajomych lub szybko skontaktować się z tymi, których już ma na swojej liście Facebookowych kontaktów. Prócz tego w wyszukiwanych frazach znajdzie się informacja czy ktoś z listy znajomych "Lubi" daną witrynę. Niestety na razie powiązanie z Facebookiem jest dostępne tylko w pełnej wersji wyszukiwarki, która działa obecnie na ograniczonym obszarze (m.in. w USA).

Z zacieśnienia współpracy między Microsoftem a Facebookiem nie ucieszy się Google. Bing, jako jedyna wyszukiwarka, ma teraz dostęp do atrakcyjnych informacji o użytkownikach portalu. Może się to jednak zmienić w najbliższym czasie. Podczas konferencji związanej z ogłoszeniem nowej usługi Zuckerberg podkreślił, że liczy na szybkie zwiększanie się ilości powiązanych z portalem produktów.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.