Google kupuje Like.com za 100 milionów dolarów

Szykują się kolejne zakupy Google. Zaczęło się od producentów gier Zynga i Slide, potem były wirtualne płatności Jambool. Teraz firma interesuje się przejęciem Like.com, usługi umożliwiającej wyszukiwanie grafik w sieci.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Cena 100 milionów dolarów robi wrażenie. Zwłaszcza, że Google posiada przecież własną wyszukiwarkę. Like.com jest jednak czymś więcej. Technologia Riya, którą zastosowano w wyszukiwarce Like, posiada świetny mechanizm odnajdywania podobnych grafik. Dodatkowo, wyszukiwarka obrazków doskonale radzi sobie z rozpoznawaniem twarzy.

Obie funkcje są bardzo przydatne, a zastosowań może być naprawdę wiele. Mówi się, że Google chce teraz lepiej pomóc w zakupach. Eric Schmidt, szef Google, nie dał też ostatecznej wiadomości na temat Google Me, perspektywicznego serwisu społecznościowego firmy.

Tym razem, kupując Like.com, Google nie interesuje się tak naprawdę całą firmą, a jedynie konkretną technologią firmy z San Mateo. Nowe funkcjonalności dołączyłyby do silnika Google.

To kolejny, poważniejszy etap odświeżania wyszukiwarki grafik. Ostatnio w Google Grafika pojawiły się opcja podglądu zdjęć, nowy sposób wyświetlania miniaturek (nieco podobne zmiany podjął niedawno Facebook) i obsługa skrótów klawiszowych.

Google nie potwierdził na razie pogłosek o nowych zakupach. Wielu analityków twierdzi jednak, że transakcja mogła już dojść do skutku.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.