Amazon.com przejmuje Woot

Największy sklep internetowy na świecie Amazon.com chce przejąć serwis e-commerce Woot.com.

Wydarzenia
16 listopada 2016

Coraz więcej aplikacji wykorzystuje trend relacjonowania i opowiadania o swojej firmie oraz produktach/usługach za pomocą codziennych,...

Zarejestruj się
24 listopada 2016

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Woot.com to serwis oferujący dziennie jedną ofertę sprzedaży w atrakcyjnej cenie. Firma ma pozostać oddzielnym podmiotem, którego właścicielem będzie Amazon. Woot ma nadal mieścić się w swojej dotychczasowej siedzibie w Carrollton w Teksasie.

Matt Rutledge, prezes Woot zapewnia pracowników, że przejęcie firmy przez Amazon nie będzie miało wpływu na jej bieżącą działalność.

To nie pierwsze przejęcie Amazona - przejął już sklep z butami Zappos.com za 847 mln dolarów w gotówce i w akcjach. W 2008 r. Amazon nabył firmę sprzedającą audio booki Audible za 300 mln dolarów.

Woot powstał w 2004 r. Początkowo na stronie sprzedawano sprzęt elektroniczny, obecnie dostępne są również inne produkty (m.in. wino na stronie Wine.woot.com, lub koszulki na stronie Shirt.woot.com).

Kliknij aby przeczytać list Matta Rutledge'a do pracowników (po angielsku).

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.