Wycena mieszkania przez internet

Za pomocą narzędzia e-wyceniarka.pl internauci mogą określić wartość mieszkań i domów. Z serwisu mogą skorzystać też firmy poszukujące lokali.

E-wyceniarkę można wykorzystać np. przed dokonaniem zakupu mieszkania lub lokalu użytkowego. Może to pomóc nabywcy zorientować się, czy proponowana mu przez sprzedającego cena nieruchomości jest adekwatna do wartości.

E-wyceniarka.pl to autorski projekt warszawskiej firmy Wyceny i Ekspertyzy specjalizującej się w wycenach nieruchomości. - "Zależy nam na tym, aby każdy miał możliwość przeprowadzenia własnej wyceny, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie e-wyceniarki, której użytkowanie jest bezpłatne, a ze względu na zawarte w niej dane przede wszystkim wiarygodne "- informuje dr Andrzej Zalewski, Prezes firmy Wyceny i Ekspertyzy.

Projekt e-wyceniarka.pl kosztował 645 tys. zł, z czego 85 proc. pokryto z dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Głównym źródłem przychodów mają być reklamy. E-wyceniarka ma służyć także jako atut marketingowy dla właściciela.Podstawą obliczeń wartości nieruchomości są ceny transakcyjne zaczerpnięte z aktów notarialnych znajdujących się w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej i w archiwach spółdzielni mieszkaniowych. Dane te są analizowane i weryfikowane przez ekspertów firmy Wyceny i Ekspertyzy, a także kwartalnie aktualizowane, zgodnie z trendem rynkowym.

Wyceny domów i mieszkań są wykonywane nie tylko na datę obecną, posiadają także możliwość analiz historycznych - do 4 kwartałów wstecz.

Wyceny mieszkań i domów są dostępne obecnie dla pięciu największych aglomeracji w Polsce: Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Łodzi, natomiast biura i lokale użytkowe są wyceniane dla Warszawy. Osoba chcąca wycenić lokal, oprócz położenie (miasto, ulica) musi podać także kilka cech szczegółowych (standard wykończenia, położenie na kondygnacji, wiek budynku).

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.