Nasza-klasa.pl: w nowy rok z nowym logo

Artur Małek | 2010-01-07 13:32:01
Dziś zmieniono logo i hasło Naszej Klasy. Ewoluował również design serwisu.
Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds Marketingu i PR, podsumowując rok 2009 zapowiedział aktualne plany NK - "Czeka nas w najbliższych miesiącach poszerzenie portalu do szerokości 1024 pikseli oraz redesign." Proces rozpoczął się w Nowy Rok. Pod logo naszej-klasy.pl podeszła wirtualna ekipa remontowa. Kilka małych postaci rozpoczęło rozbieranie znaku graficznego. Po siedmiu dniach remontu pojawił się nowy logotyp i nowe hasło portalu: "Nasza klasa. Miejsce spotkań".

Nowe hasło NK bezpośrednio nawiązuje do ewolucji portalu, od serwisu służącego do wyszukiwania znajomych sprzed lat, do wielopoziomowej platformy komunikacji. "Użytkownicy serwisu już dawno odnaleźli większość swoich znajomych ze szkoły. Następnie zaczęli korzystać z NK, by pozostawać ze sobą w kontakcie. Rozwijamy portal w ten sposób, by umożliwić im swobodną komunikację na wiele sposobów. Ważnym wydarzeniem była dla nas premiera Śledzika, kolejnym będzie rychła premiera komunikatora NKtalk". - mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy.

Wersja stara:



Wersja nowa:



Ewolucji podlega również design portalu. Widoczną zmianą jest poszerzenie portalu do rozmiaru 1024 pikseli. To aktualny, światowy standard. Dzięki temu korzystanie z NK przy użyciu najpopularniejszych monitorów i systemów operacyjnych będzie bardziej komfortowe Niebawem czeka nas kolejna zmiana w wyglądzie serwisu. Przeobrażeniu ulegnie top portalu. Na górnej belce serwisu umieszczone zostaną przyciski pozwalające szybko dotrzeć do kilku funkcjonalności serwisu: poczty, powiadomień oraz Śledzika.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (8)
2010-01-08 09:57:28
~Zdzisław
@emzol: no właśnie dlatego zapytałem Legwana o treść skryptu;) A Java od Javascriptu różni się nie tylko nazwą i składnią, ale po pierwsze sposobem wykonania.
2010-01-07 23:15:36
~RL
Legwan co Ty piszesz, chyba wszystkie portale stosuja 1024. Rozdzielczosc monitora<>sztywnej rozdzielczosci strony - przy 1280 na sporej czesci monitorow uruchamialby sie poziomy przesuwak... Czesto ze wzgledu na sztywny uklad stron glownych i reklamowe przeznaczenie trudno tak po prostu wszystko uelastycznic. Zreszta nie ma to zadnego bieznesowego uzasadnienia.
2010-01-07 22:05:50
~Wesoły
Może po prostu wypowiadają się na tematy o których nie mają pojęcia @emzol. @Legwan, 1024 piksele na szerokość. Na moim ekranie (1440x900) zostaje mi ok 200px. U kogoś z ekranem 4:3 mniej. Bóg wie jakich rozdzielczości ludzie nie rzucają. Nie myśl że na świecie są tylko gracze którzy ładują w jak największy monitor by siedząc przed nim 20cm móc się porozglądać zamiast gapić się na niego jak osioł. A trzeba brać pod uwagę to że niektórzy mają paski boczne ustawione w systemie, 7% ludzi (użytkownicy opery) mają pasek boczny z którego korzystają itp itd etc. Takie rzeczy bierze się pod uwagę. Bierzesz najniższą popularną rozdzielczość, obcinasz 80-100px i robisz co trzeba. Jeszcze kwestia do jakiej grupy ludzi kierujesz witrynę ale o tym można książkę napisać.
2010-01-07 20:33:18
~emzol
@Legwan Chyba żadna przeglądarka internetowa nie obsługuje standardowo skryptów Javy! Myślę, że lepiej będzie użyć do tego celu skryptów JavaScript :P Ludzie, nie załamujcie mnie! Kiedy w końcu przestaniecie mylić język Java z językiem JavaScript?! One nie tylko różnią się nazwą - one różnią się przede wszystkim składnią!
2010-01-07 15:48:28
~d_s
coś ten "nowy" dizajn ograniczył się u mnie do zmiany na sylwestrowe logo :o
2010-01-07 15:16:14
~Bds
@Legwan 1600 to jakies 1.2% odsłon w polskim internecie a 1920 jeszcze mniej - nie warto. 1/3 Polaków ciągle jeszcze ogląda w 1024x768.
2010-01-07 14:59:06
~Zdzisław
@Legwan: chętnie poznam treść tego skryptu.
2010-01-07 14:50:21
~Legwan
Śmiech na sali. 1024 pix poziomo światowym standardem - może, ale 3-4 lata temu. Teraz 1280 to absolutne minimum, a pomaleńku trzeba się zastanowić nad wersją 1600 i 1920, że o większych nie wspomnę. Proponuję dodać prosty skrypt JAVY, który rozpoznaje rozdziałkę i ładuje odpowiedni CSS. Byłoby bardzo uniwersalnie...