Internet Explorer lepszy dzięki Google

Firma Google wydała wtyczkę do przeglądarki, tyle że nie swojej - Chrome - ale konkurencyjnej - Internet Explorer. Google Chrome Frame wyposaża aplikację Microsoftu w silniki WebKit i V8 (szybsza obsługa skryptów JavaScript), wsparcie standardów HTML5 i CSS3. Wtyczka przeznaczona jest dla Internet Explorera w wersji 6, 7 i 8.

To nieoczekiwane posunięcie ze strony Google najwyraźniej spowodowane jest zniecierpliwieniem wobec opieszałości Microsoftu w zakresie implementacji najnowszych standardów sieciowych. "Deweloperzy [aplikacji internetowych - red.] nie mogą sobie pozwolić na ignorowanie IE - większość osób korzysta z jakiejś jego wersji - więc kończy się na tym, że spędzają mnóstwo czasu tworząc rozwiązania prowizoryczne lub ograniczają funkcjonalność swoich programów" - czytamy w blogu Chromium.Liczne testy wykazują, że spośród liczących się na rynku przeglądarek internetowych to właśnie Google Chrome jest najszybsza. Dzięki wtyczce Chrome Frame aplikacja Microsoftu także powinna zyskać na wydajności działania.

W momencie, gdy webmaster doda w nagłówku tworzonej przez siebie strony tag o następującej treści:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="chrome=1">

Jeśli użytkownik korzystający z Internet Explorera zainstalował Chrome Frame, wtyczka rozpozna obecność tego tagu i przełączy przeglądarkę w tryb korzystania z silnika WebKit.

Warto wspomnieć, że internauci pracujący z IE, ale chcący korzystać np. z nowej usługi Google - Wave - będą wręcz proszeni o zainstalowanie wtyczki.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.