Kurnik do kupienia na Allegro?

Artur Małek | 2009-08-04 14:25:46
Marek Futrega sprzedaje swoje największe internetowe dzieło - serwis Kurnik.pl. Serwis został wystawiony na aukcji na Allegro.pl.
Marek Futrega, twórca i właściciel serwisu Kurnik.pl, postanowił poszukać inwestora. Jak podaje PB, zainteresowanie serwisem jest duże, a rozmowy podjęli najwięksi gracze na rynku polskiego internetu. Szczegółów negocjacji na razie nie zdradzono.

O tym, że Kurnik czekają zmiany wiadomo było już od połowy lipca br. Wtedy to Jacek Świderski, członek zarządu o2.pl przyznał, że spółka już wkrótce najprawdopodobniej zakończy współpracę z Kurnik.pl. Dotychczas spółka miała wyłączność na sprzedaż reklam na serwisie.

"Zmiana warunków współpracy z o2.pl to adaptacja do zmieniającej się sytuacji na rynku reklamy internetowej. Zmiana dotyczy zarówno serwisu Kurniku, jak i Garnek.pl" - odpisał mi wtedy na podesłane pytania Marek Futrega. - "Jesli chodzi o przyszłość - najprawdopodobniej będę sprzedawał reklamę samodzielnie, zakładając i rozwijając własną firmę, ale nie wykluczam jeszcze podjęcia współpracy z innymi portalami." Kto chętny? Onet.pl, WP.pl, Interia.pl, Gazeta.pl?

Jednocześnie z dzisiejszą informacją o sprzedaży, na Allegro pojawiła się aukcja, której przedmiotem jest ... Kurnik.pl. Aukcja została okraszona dużym napisem "TO NIE JEST ŻART!!!1", a jako dowód świadczący o jej autentyczności, podano linki do artykułów, mówiących o dzisiejszej zapowiedzi sprzedaży Kurnik.pl. Czekam na wiadomość od Marka Futregi, który mógłby potwierdzić autentyczność aukcji.

W ciągu dosłownie paru minut, cena wystawionego na aukcję Kurnika została z 1 zł wywindowana do 51 tys zł. Chwile później wynosiła już 71 tys zł. O godzinie 15. w licytacji prowadziła osoba o nicku rangi, pod którym to nickiem kryje się Rafał Agnieszczak, prezes Fotka.pl. Ok. godziny 16. cena zbliżyła się do 2. mln zł. Cena minimalna nie została jeszcze wtedy osiągnięta (wysokość ceny minimalnej jest ukryta do momentu jej przekroczenia przez kupujących). Jak jednak mówi Rafał Agnieszczak, większość licytujących obecnie osób stanowią dzieci, które robią to dla zabawy. "W momencie, kiedy jedna z tych osób przekroczy cenę minimalną, będzie miała kłopoty" - mówi Agnieszczak.

O co ten bój?

Według "PB", inwestorzy wyceniają omawiany serwis z grami online na ponad 10 mln zł. Dlatego można oczekiwać ciężkiego boju przed licytującymi - do końca aukcji zostały 2 dni.

Jeżeli tylko oferta okaże się być autentyczna, to z pewnością jest o co walczyć. Głównym atutem serwisu Kurnik.pl jest długość czasu, jaki spędzają na nim internauci. Przeciętny użytkownik poświęca na kurnikowe gry prawie 11 i pół godziny miesięcznie. Łączny czas, wszystkich użytkowników serwisu wynosi 10 mln godzin. Takim wynikiem nie może pochwalić się nawet wikipedia.org.

Łączna miesięczna liczba osób korzystających z serwisu wynosi 881 tys. real users (dane za Megapanel PBI/Gemius, maj 2009).

Kliknij, aby powiększyć

Czytaj też: Manifest przeciwko sprzedaży Kurnik.pl
Aktualizacja: 04 sierpnia 2009 16:22
Jak zauważył czytelnik Zal, link do aukcji znaleźć można na głównej stronie Kurnik.pl.
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (40)
2009-08-08 10:09:30
~Gość
@Wwuuu: realne oprocentowanie (tj. po odjęciu podatku i inflacji) liczy się trochę inaczej. Z moich obliczeń wynika, że przy kwocie 6 mln zł, oprocentowaniu nominalnym 8%, podatku 19% i inflacji 3%, można nadal liczyć na ok. 17 tys. zł czystego zysku (nie biorąc pod uwagę opłat na świadczenia zdrowotne, emerytalne itd. - emerytalne są zresztą nieważne, mając taki gwarantowany zysk do końca życia). Przy kwocie 10 mln zł odsetki wynoszą już ponad 28 tys. - nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to dużo. Ja osobiście bym się cieszył nawet gdybym dostawał "tylko" 1000 zł z odsetek na swoim koncie :P
2009-08-06 14:11:20
Zdzisław
@Wwuuu jeśli wg Ciebie nie można żyć z odsetek od 6-ciu milionów, to powinieneś czym prędzej pójść się zagrzebać w jakiejś pustelni i gryźć suche korzonki. W praktyce można liczyć na 30 tysięcy miesięcznie odsetek (po belce). Nawet biorąc twoje 3% inflacji, zostaje 15 tysięcy miesięcznie. Mało? To proszę - zarób więcej.
2009-08-05 11:58:44
Sowa76
Cena sięgnęła 700 000 000 i oferty wycofano. Ładnie się dzici bawią.
2009-08-05 11:33:42
phi
Oferta znowu zaczyna się od złotówki - oferty odwołane albo automatycznie (po zawieszeniu kont) albo przez sprzedającego z komentarzem "licytujący robili sobie jaja" - to zdanie akurat pasuje do kurnika. Jak słusznie zauważył @dareczek, nie ma już linka do aukcji na głównej stronie Kurnika, prawdopodobnie pan Futrega chciał wysondować wartość serwisu.
2009-08-05 11:25:01
Asyt
i po aukcji, bo sobie robili jaja
2009-08-05 10:59:11
Wwuuu
Aukcja zakończona, "licytujący robili sobie jaja". @ShooleR sorki za ten podatek myślałem że obniżyli go do 18% razem z 1 progiem podatku dochodowego, ale to nie zmienia faktu że jeśli chce się żyć do końca życia z odsetek to powinieneś pokładać do tych 6mln kwotę która depracjuje się przez inflacje a to w tej chwili około 3%
2009-08-05 10:56:56
Kurczak Zbiera
Prędzej czy później kurnik i tak zostanie sprzedany! Chcemy żeby Marek zminił swoją decyzję! Zbieramy kliki pod adresem [[www.kurczakzbiera.pl]]
2009-08-05 10:55:16
Dr Klamp
@Zdzisław" IP: 217.74.68.2 05-08-2009, 10:42 Masz 100% racji... również napisałem wcześniej że allegro i ta aukcja to lipa, a użytkownicy kont to banda dzieciaków i psycholi.:D Niestety allegro to wielki syf i amatorka i raj dla kombinatorów lipnych aukcji sprzedawców-kupujących.!!!:D
2009-08-05 10:54:59
marcin
już wszystkie oferty wycofane, powód: ''licytujący robili sobie jaja''
2009-08-05 10:53:23
~Gość
i po licytacji. W sumie to gość miał racje że ją zakończył bo chyba żadna oferta nie była poważna...
2009-08-05 10:42:37
Zdzisław
Ja rozumiem, że są ludkowie z trzema komentarzami, którzy sobie licytują dla zabawy. Ale konta super-sprzedawców, z tysiącami pozytywów? Przecież to bzdura. www_dbaj_pl (2558) mikemeehow (3849) px-26 (3532) Żadnej z tych firm/osób nie stać na kwoty, które zadeklarowała w aukcji. Proponuję ich dopisać do listy niepoważnych kontrahentów.
2009-08-05 10:26:56
Joe
BTW... Całkiem wysoko ustalona ta cena minimalna. Tak jakby serwis miał być sprzedany, ale niekoniecznie. Myślę, ze to raczej był chwyt mający na celu pokazanie potencjalnym inwestorom, że serwis jest na sprzedaż. Sama sprzedaż odbędzie się po zakończeniu aukcji, gdzie jakaś firma kupi za kilka milionów ten serwis. Korzyści dodatkowe - wartościowy link do serwisu na stronie allegro, kurnik.pl zdyskontuje to większym ruchem oraz może trochę zapunktuje w SEO. I tyle. Wszyscy licytujący a także autorytety komentujące w artykule to wydarzenie - zostali zrobieni w bambuko.
2009-08-05 09:35:09
Dr Klamp
*** @"Przemek"IP: 85.222.90.164 05-08-2009, 08:45 Jak nie znasz nowych zasad i faktów handlu-sprzedawania-kupowania na eBay, to nie zabieraj głosu ***. :D A takie oszołomy po 12-16 lat i oszuści tylko na allegro mogą sie rejestrować-sprzedawać lipę-kupować,bo nikt nie weryfikuje tam adresu-konta-danych. A 80% sprzedawców to dzieciaki i skrajna amatorka kombinatorów, już nie wspomnę o łamaniu prawa i zasad handlowych.!!! komentarz edytowany przez moderatora
2009-08-05 09:34:26
radez
Ściema ! - cena przekroczyła już 700mln zł :-)
2009-08-05 08:45:17
Przemek
@phi - popłynałeś ... co za bzdury wypisujesz... Dj.JanuszM.- brak mi słów co za gorycz i zawiść ... ?! polskie podejście do tematu.
2009-08-05 08:13:37
Potargany
Cena 700 mln. Aukcja widmo, banda nastolatków się napaliła i podbija ofertę. Chciałbym zobaczyć minę kolesia, który idzie do paki w wieku 16-18 z 700 mln. długu.
2009-08-05 02:10:20
Marek
To jakaś parodia na aukcji już jest 700 000 100,00 zł ;D
2009-08-05 01:10:26
ShooleR
@Wwuu - po pierwsze podatek to 19%, a nie 18% ;) po drugie przy takiej kwocie możesz spokojnie negocjować z bankiem (Noble Bank np może się nawet na 9% szarpnąć). Poza tym, przy 8% wychodzi Ci 40tyś - 19% podatek, ale to nadal czysty pasywny zysk.
2009-08-05 00:37:32
Wwuuu
Nie wiem czy z 6 mln odsetki są aż tak duże bo licząc 6% w skali roku to 360k zł od tego trzeba odciąć 18% podatku czyli zostaje prawie 300k od całości przydało by się odjąć 3% z całości bo inflacja to zostaje Ci 120 tys. czyli miesięcznie byś miał około 10k zł netto a przy majątku 6kk zł wygląda to dość mizernie (to są obliczenia na brudno liczone w myślach, może ktoś kto zna się na bankowości zrobił by je lepiej, wiem że przy takiej kwocie mógł byś negocjować z bankiem % ale trzeba pamiętać też że za kilka lat można dostać po tyłku przy przewalutowaniu na euro) Wracając do tematu wie ktoś ile wynosiła cena minimalna? Poza tym wydaje mi się że cena 100 000 000 jest mocno przesadzona i osoby które licytowały tak wysoko tak naprawdę nie mają zamiaru kupować.
2009-08-05 00:10:34
NS
Napisałem paru gosciom z tej licytacji jak to moze sie skonczyc i oto odpowiedz od jednego z nich: Wiadomość od: McThomson (18), wysłana z komputera o numerze IP: 79.***.225.250 ________________________________________ Treść wiadomości: pomyliłem i jedną cyfrę liczbę ;/ nie wiem jak to teraz odwołac Jak widać na "załaczonym obrazu" ewidentnie bawia sie dzieci... Szkoda tylko ze takim zachowaniem odebrali sensownym kupujacym mozliwosc zakupu za "normalna" cene...
2009-08-05 00:08:49
kayo
Niech Allegro dalej promuje konta typu "Junior"....
2009-08-04 23:42:31
Schnap
100 milionow! xD
2009-08-04 23:41:33
NS
Ciekawy jestem kto w końcu za to "beknie" - chodzi o niepoważnych ludzi którzy licytują astronomicznymi sumami których raczej w życiu nie zobaczą na własne oczy nie mówiąc o własnoręcznemu zarobieniu. W tej chwili aukcja nie ma raczej racji bytu bo skoro strona wyceniana jest na około 10mln a teraz by przelicytować trzeba dać ponad 60mln to odpowiedź można samemu sobie stwierdzić. Moim zdaniem takiemu co licytuje dla zabawy powinno się uznać wygraną i sądownie nakazać odrobienie tych pieniędzy chociażby w kamieniołomach... Wtedy by się ten ktoś nauczył...
2009-08-04 23:36:55
wyciu91
23;36, jest 30mln. Ja stawiam piwo że zakończy się na 112mln zł.
2009-08-04 23:33:43
wyciu91
Niesamowite hehe, o godz 23;25 było 12mln, a teraz (23.32) jest 20 MLN!! Ciekawe co się stanie jak to będzie fake. Przecież prowizja wyniesie co najmniej kilkadziesiąt tysiaków.
2009-08-04 23:12:58
Bob
Stan na 23:10 to <10 003 960,00 zł> - dzieci powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności np. jeśli niepełnoletni to rodziców, pełnoletni? Dożywotni/roczny ban na allegro itp. W przypadku sprzedaży firm/serwisów można by zrobić wpisowe automatycznie ściągane z kąta wchodzącego do licytacji. Stawki może np. ustalić sprzedający w przygotowanych przez Allegro (np. 100zł, 200zł, 500zł czy nawet więcej).
2009-08-04 22:28:07
jann
niezłe, godz. 22:26 i kwota przekroczyła już 10 milionów złotych... Pan Marek wystawia faktury VAT? (w ogóle nie ma o takich drobnych formalnych kwestiach mowy w opisie aukcji) :-)
2009-08-04 22:00:35
Artur Małek
fakt, link do aukcji znikł, a na jego miejscu jest "kurnik shop".
2009-08-04 21:57:48
dareczek
24:56 Na stronie głównej nie ma żadnego linka do Allegro
2009-08-04 21:23:24
Elektryk
Gościu z TBK.pl ostro licytuje :D
2009-08-04 20:23:47
~Gość
Godzina 20.20 - cena dochodzi do 6 mln zł. Ja bym na jego miejscu sprzedał kurnik, kasę włożył na jakieś konto bankowe i żył z odsetek ;)
2009-08-04 19:03:48
rune
Allegro sie nie odwazy usunac tej aukcji nawet jakby cos bylo nieregulaminowe, bo by niezla kaske na prowizji stracili.
2009-08-04 17:56:20
has
hehe, dokladnie - to klasyczny przyklad, jak zrobic walek za pierwszy milion.
2009-08-04 17:18:04
finder
Pamiętam jak kurnik zbierał datki na kupno serwerów (pomóżcie, no i pomogli). Tak się zarabia pierwszy milion.
2009-08-04 17:04:53
~Gość
@phi"IP: 87.207.69.90 04-08-2009, 16:42 Koleś na eBay nie może sprzedać lipy i musi posiadać konto w PayPal i gwarantować wiarygodnośc towaru itp.itd i być zweryfikowany... Na allegro może robić w wała kupujących i już wiadomo że jest to przekręt bo nowy bez komentarzy nie może licytowac i podbijać ceny wiecej niz 500zł. Jak aukcja jest lipna i podstawiaona przez sprzedawcę i lipnych licytantów to szkoda czasu na zabawę z kombinatorem.:D
2009-08-04 16:57:15
Dj.JanuszM.
Koleś to niezły Kubuś i najpierw do rejestracji zbierał dane o tych co grają i pobierają a teraz to wszystko sprzedaje z nimi... :D Niezły przekręt, a aukcje allegro to lipa i kolejny przekret... Na eBay musiałby określić aukcję i inne warunki uczciwe, bo bez tego by nic nie sprzedał na ebay na nowych zasadach aukcji... na allegro może sprzedać nawet dym z butelki.:D
2009-08-04 16:42:37
phi
Zobaczcie historię aukcji - tam ktoś z zerem komentarzy podbił z 1,8 do 3 mln - niezły wkręt. Też mnie zastanawia dlaczego nie na Ebay...
2009-08-04 16:37:05
~Gość
czemu nie na ebay? :) Na bank zwiększyło by to możliwość licytacji osobom spoza PL i innym firmą a wiadomo to większa kasa niż u nas.
2009-08-04 16:15:45
Zal
Link do aukcji jest na głównej stronie Kurnika...
2009-08-04 15:43:53
Janusz
Szkoda, że nie ma opcji kup teraz:):):) A co z wysyłką? Czy możliwa jest opcja za pobraniem???? :):) A tak poważnie ciekawy pomysł - pytanie tylko, czy właściciel zarobi więcej na sprzedaży za pośrednictwem Allegro, czy jakby negocjował z kontrahentami w "tradycyjny" sposób.