K2 dla LECH Premium

W najnowszej realizacji dla marki LECH (Kompania Piwowarska SA) K2 Internet wykorzystała jedną z nowatorskich form komunikowania się z konsumentem - poszerzoną rzeczywistość (augmented reality).

Rozszerzona rzeczywistość to technologia, która łączy dwa światy. Aby osiągnąć taki efekt wystarczy podsunąć pod kamerę komputerową specjalnie przygotowany materiał z nadrukiem.

Po zbliżeniu do kamery komputera kartki z piktogramem/markerem na monitorze pojawia się kula ziemska. Wraz z ruchem kartki kula obraca się na ekranie i wskazuje miejsce położenia wspomnianej w promocji LECHa wyspy Nowa Kaledonia - mekki fanów sportów wodnych.

Karta z rysunkiem palmy potrzebna do zabawy znajduje się w najnowszym numerze tygodnika PRZEKRÓJ (nr 25) - dodatek pt. "Więcej z lata" a także na stronie www.lech.pl/nowakaledonia.

"Poszerzona rzeczywistość jest narzędziem marketingowym dopiero raczkującym. Oceny jego atrakcyjności dokonają na końcu sami konsumenci. Mimo to, to od wyobraźni agencji i klienta zależy jak przedstawimy AR konsumentom." - mówi Arkadiusz Szulczyński, Innovation Director K2 Internet.Do budowy modułu K2 wykorzystała bibliotekę FLARToolKit, która jest portem technologi AR dla Flash'a. Natomiast do wizualizacji 3D użyto open source'owego engine'u Away3D.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.