Nowy portal w Polsce: Gadu-Gadu.pl

Artur Małek | 2009-04-01 10:40:00
Jeszcze dziś pod adresem gadu-gadu.pl pojawić się ma kolejny (obok Onetu, Gazety, Wp, Interii.pl i o2.pl) portal internetowy. Właścicielem nowego portalu, który ma być silnie zintegrowany z komunikatorem GG, jest spółka GG Network (dawne Gadu-Gadu).
Pod koniec zeszłego roku spółka Gadu-Gadu zmieniła nazwę na GG Network. - "Poprzez nazwę GG Network S.A. chcemy podkreślić wymiar i znaczenie GG jako sieci. GG dzisiaj to już nie tylko tak dobrze znany wszystkim komunikator Gadu-Gadu, ale także liczne usługi, które zdobywają coraz większą popularność, również za granicą" - tak tłumaczył decyzję o zmianie nazwy spółki Piotr Pokrzywa, członek jej zarządu.

Wygląda na to, że już wkrótce sieć poszerzy się o kolejną usługę. Tym razem ma być to portal. Nutkę sensacyjności dodaje sprawie fakt, że spółka jako datę startu portalu wybrała 1 kwietnia. Jak jednak dowiedzieliśmy się z potwierdzonego źródła, nie jest to żart primaaprilisowy.

Gadu-Gadu.plKliknij, aby powiększyćGadu-Gadu.pl

Portal zadomowić się ma pod domeną gadu-gadu.pl, która dotychczas służyła jako miejsce, z którego można było pobrać komunikator lub zapoznać się z innym produktami spółki GG Network. A jednak potencjał strony jest naprawdę duży. Strona gadu-gadu.pl jest jedną z najpopularniejszych w polskiej sieci - miesięcznie odwiedza ją ponad 1,6 mln real users (wg styczniowego Megapanelu PBI/Gemius). - "Wiele osób od lat mówiło że powinniśmy pod tym adresem zrobić portal. Dalsze zainteresowanie, interakcje nie były przez nas do końca wykorzystywane " - zdradza nasz informator.

Nowy portal ma być konglomeratem informacji, ale i rozrywki oraz zaawansowych interakcji między uzytkownikami GG. Np. użytkownik jeśli jest zalogowany w komunikatorze GG i ogląda portal, to inny jego znajomy będzie np. widział jaki wspólnie artykuł czytają. Będą mogli oni dzielić się komentarzami. Interakcji wykorzystujących komunikator i inne usługi sieci GG ma być wiele więcej.

Kliknij, aby powiększyć

AKTUALIZACJA

Portal Gadu-Gadu.pl już ruszył. Gadu-Gadu.pl podzielono na 7 sekcji tematycznych: aktualności, pieniądze, sport, nauka, plotki, kultura, dla kobiet.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, treści portalu mają zostać utrzymane w "lekkim" charakterze - "czytelnicy znajdą w nim wiadomości, które mogą okazać się przydatne, ale i takie, które pozwolą zrelaksować się w pracy". Po uruchomieniu nowej wersji portalu producent producent komunikatora spodziewa się większego zainteresowania witryną. Nad aktualizacją i rozwojem serwisu czuwa własna redakcja Gadu-Gadu.pl

Czołówkę portali w Polsce stanowią podmioty cieszące się sporym zasięgiem. Zamykająca pierwszą piątkę Gazeta.pl przyciąga miesięcznie prawie 7,5 mln użytkowników (real users). Jak nowy portal, który właściwie odziedziczył zasięg rzędu 1,6 mln real users, zamierza się przebić z ofertą? - Mamy swój pomysł na portal i wiemy, że gadu-gadu.pl ma duży potencjał - mówi Jarosław Rybus, rzecznik prasowy GG Network. - Już mamy swój udział w rynku, niemały, i chcemy go zwiększyć, z nową formułą, z nowym portalem i integracją z siecią GG. Stwarza to duże szanse.
Aktualizacja: 01 kwietnia 2009 16:02
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (22)
2010-06-15 12:12:08
~xbooo
Zobacz co o GG.PL mówią jego twórcy. [[http://capital24.tv/film/4c1742a1bcc8e/ruszyl_nowy_serwis_gadu_gadu]]
2009-04-03 17:29:25
piotr
i co? jest - i jest okropny
2009-04-02 12:39:36
psz
@Artur Małek: Dzięki za zwrócenie uwagi. Myślałem, że obie nazwy opisują ten sam wskaźnik. Człowiek uczy się całe życie :)
2009-04-02 11:12:15
damage
Tragedia. "Portal" - swoim układem, kolorytem, czy nawet językiem (sic!) przypomina czasy pierwszych, niezależnych portali tworzonych przez ówczesnych 13-/15-latków. Pamiętam dobrze... Było to w roku 1998 :) Wstydź się Gadu-Gadu.
2009-04-01 23:08:54
lolek
ale lipa - ten serwis wygląda jak.... a poza tym jest 23:06 wieczorem i ani maleńkiego niusa o dzisiejszym 10:0 dla Polski z San Marino. Koledzy, jak w portalu z pracy wychodzi się o 17:00 to daleko nie zajadą komentarz edytowany przez moderatora
2009-04-01 21:34:09
~Gość
@Marucins w takim razie co Ty tutaj robisz? :P
2009-04-01 21:21:50
Marucins
Czy ktoś ma czas na czytanie tego pier**** przez 24h na dobę? Jest a raczej bliża się lato - ludzie wychodźcie z domów!!
2009-04-01 21:00:49
emzol
Wydaje mi się, że za dużo kasy i roboty było przy tym portalu, żeby okazało się, że to tylko na dzisiaj.
2009-04-01 20:51:44
popdruid
Jaki żart? Oni są śmiertelnie poważni i tylko tak mi się kojarzą... Jak SS, znak boga ognia starożytnych garncarzy - GG to symbol który niektórym z kabaretem się nie kojarzy - he, he... :-))
2009-04-01 20:12:00
Artur Małek
@psz - no właśnie, Ty podałeś UU, a cytujesz fragment z tekstu w którym jest mowa o RU :-) "ponad 1,6 mln real users " Gemius bada oba wskaźniki, ale w różnych badaniach.
2009-04-01 20:05:07
psz
@alamakota: Podałem źródło. Ta liczba to UU na wszystkich serwisach portalu.
2009-04-01 18:39:56
alamakota
psz: Portal o2.pl - 28 405 000 ?? sprawdz swoje dane kolego.
2009-04-01 17:47:35
psz
"Strona gadu-gadu.pl jest jedną z najpopularniejszych w polskiej sieci - miesięcznie odwiedza ją ponad 1,6 mln real users (wg styczniowego Megapanelu PBI/Gemius)" Jedna z najpopularniejszych? Buehehe :) Dla porównania, wg [[http://reklama.o2.pl/]] (dane Gemius): SG o2.pl - 7 939 000 Portal o2.pl - 28 405 000 Pudelek - 6 166 000 Wrzuta - 9 342 000
2009-04-01 15:43:38
do m
U mnie jest ciągle nowa strona i wiadomości nawet się wczytują. Ale i tak nie uwierze w to, dopóki jutro tego nie zobaczę :P.
2009-04-01 15:16:22
m.
I przed chwilą była nowea strona na gadugadu.pl, niestety po kliknieciu jakiegokolwiek newsa czy menu wyskakiwało 404... A teraz juz stara strona.
2009-04-01 14:52:08
ktos
no i portal powoli zaczyna dzialac:) tylko 500 cały czas sypie:) chyba admini zaspali:)
2009-04-01 14:32:34
Karpiu
Poprawcie link bo kieruje na gadu-gadu.p a nie na .pl
2009-04-01 12:06:14
keyword
@Artur Małek No nie . Jeśli z tym portalem to prawda, oddam wszystkie moje portale i wyjadę z Polski . Nie o take GG walczyłem .
2009-04-01 11:32:45
Artur Małek
Zrzuty dostałem od GG. Projekt strony wygląda na całkiem przemyślany. Czy GG opłacało by się tworzyć taką makietę, tylko po to, żeby zrobić trochę szumy? pewnie tak. Tyle że pogłoski o tym portalu słyszało się już jakiś czas temu. A co do terminu - został wybrany po to, żeby zwiększyć zamieszanie i wzmocnić komunikat. oczywiście nie dam sobie ręki uciąć :-) - dziś projekt ujrzy światło dzienne.
2009-04-01 11:14:53
~Gość
zrywam boki
2009-04-01 11:10:48
Greg
PRIMA APRILIS
2009-04-01 11:10:11
kornolio
ciekawe skąd wzieliście screena, skoro dopiero ma sie pojawić?.... rozumiem, ze to taki dżołk na pierwszy kwietnia? :)