Niebezpieczne aukcje

Prawie połowa oszustw internetowych dokonanych w USA w ciągu ubiegłego roku miała miejsce w serwisach aukcyjnych - wynika z raportu opublikowanego przez IFCC.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Prawie połowa internetowych oszustw dokonanych w USA w ciągu ubiegłego roku miała miejsce w serwisach aukcyjnych - wynika z raportu opublikowanego przez IFCC (Internet Fraud Complaint Center - Internetowe Centrum Informacji o Oszustwach). 43% oszustw zgłoszonych tej instytucji w roku 2001 dokonanych zostało przez nieuczciwych uczestników internetowych aukcji.

Najczęściej występującym oszustwem było niedostarczenie towaru lub niezapłacenie za dostarczone zakupy - wykroczenia te stanowiły ponad 20% wszystkich oszustw. Często zdarzały się również przypadki dostarczania towaru innego niż zamówiony lub uszkodzonego.

Raport odnotowuje również, że w ciągu ubiegłego roku do IFCC zgłosiło się blisko 50 tys. internautów, skarżących się na wszelkiego rodzaju przestępstwa oraz oszustwa internetowe.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.