T-Systems rozwija portal dla rolników

Firma przeniesie dotychczasową zawartość serwisu na platformę zbudowaną w oparciu o autorski system zarządzania treścią - Portal Manager.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
W styczniu br. firma T-Systems Polska (wcześniej debis IT Services) rozpoczęła prace przy Pierwszym Portalu Rolnym (http://www.ppr.pl), którego zawartość i funkcjonalność rozwijana będzie z uwzględnieniem specyfiki branży rolnej. Serwis rozbudowywany będzie w oparciu o autorską platformę zarządzania zawartością i budową serwisów internetowych i portali korporacyjnych - Portal Manager.

T-Systems Polska rozwija Pierwszy Portal Rolny na zlecenie wrocławskiej spółki EuroComp System. Docelową grupę odbiorców treści serwisu określono jako firmy działające w sektorze rolnym, rolników indywidualnych i zakłady przetwórcze. W przyszłości serwis ten ma przekształcić się w elektroniczną platformę handlową, a w niedalekiej przyszłości na stronach portalu zacznie działać Pierwszy Wirtualny Bank Rolny Rolb@nk.

T-Systems zajmie się w ramach umowy z EuroComp System dodaniem do serwisu takich funkcjonalności jak: moduł dodawania komentarzy, zaawansowane funkcje wyszukiwawcze, indeks kategorii i mapa serwisu

Pierwszy Portal Rolny działa od końca 2000 r. "Serwis początkowo powstał bez udziału T-Systems. Jednak spółce EuroComp System nie wystarczała jego forma, funkcjonalność i sprawność zarządzania. Dlatego z początkiem roku rozpoczęliśmy prace nad przeniesieniem danych do Portal Managera", wyjaśnia Bartosz Spik, PR Project Manager Marketing & Communications w T-Systems Polska.

PPR oferuje codziennie aktualizowane informacje branżowe, bezpłatne konta e-mail dla rolników i instytucji związanych z rolnictwem, porady z zakresu ustawodawstwa, prawa i ubezpieczeń, a także możliwość samodzielnego zamieszczania nieodpłatnych ogłoszeń drobnych.

Portal Manager jest rozwiązaniem typu "box", co pozwala na zbudowanie serwisu z gotowych modułów, m.in. wyszukiwarki, systemu autoryzacji użytkowników, list dyskusyjnych, biuletynu informacyjnego rozsyłanego pocztą elektroniczną czy modułu zarządzania treścią. Aby wdrożyć u siebie portal z pudełka, firma powinna dysponować sumą minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Przedstawiciele T-Systems Polska nie chcieli ujawnić wartości kontraktu zawartego z EuroComp System. Wrocławska spółka jest pierwszym komercyjnym klientem Portal Managera.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.