Microsoft bez dziur?

Bill Gates zaapelował do pracowników firmy, by opracowując nowe oprogramowanie skupili się na właściwym zabezpieczeniu programów. Bezpieczeństwo aplikacji ma stać się teraz priorytetem koncernu.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Szef Microsoftu, Bill Gates zaapelował do pracowników firmy, by opracowując nowe oprogramowanie skupili się na zabezpieczeniu programów. "Jeśli wybór polega na dodaniu do jakiegoś programu nowej funkcji lub jego właściwym zabezpieczeniu - zawsze należy wybrać bezpieczeństwo" napisał B. Gates w e-mailu rozesłanym do pracowników firmy (do którego dotarła agencja AP).

Z listu wynika, że nowa, bezpieczna polityka firma ma nosić nazwę "Trustworthy Computing" - czyli (w wolnym tłumaczeniu) "Informatyka godna zaufania". E-mail Gatesa pojawia się w czasie, gdy ujawniane są kolejne, poważne błędy w produkowanym przez Microsoft oprogramowaniu (m.in. luki w najnowszym systemie operacyjnym, Windows XP oraz przeglądarce internetowej Internet Explorer).

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.