Więcej w informatykę ODŚWIEŻ

Kosztem 500 tys. zł MCI Management włączyło do swojego portfela firmę informatyczną Synergy Polska.

Synergy Polska ma ambicję stać się "wiodącym integratorem zaawansowanych rozwiązań informatycznych". Firma powstaje od podstaw; będzie przedstawicielem belgijskiej organizacji ACSL, która zajmuje się różnymi rodzajami informatycznego konsultingu na rzecz klientów korporacyjnych.

Zawarta umowa inwestycyjna zakłada objęcie przez MCI 99,40% udziałów w Synergy Polska za kwotę 500 tys. zł. Zarząd firmy pozostanie w rękach trójki założycieli. Do końca 2003 r. MCI ma prawo podwyższyć kapitał zakładowy do 2 mln zł. Założyciele natomiast będą mogli odkupić od MCI po 15% udziałów w kapitale zakładowym.

Biznesplan zakłada osiągnięcie 4 mln zł wartości sprzedaży do końca bieżącego roku (i niewielki zysk netto) i 20 mln do końca 2002 r. Kolejny rok spółka winna zamknąć 30 mln zł obrotu i 2,5 mln zł zysku netto. Do tego roku fundusz zamierza znaleźć dla niej inwestora strategicznego. Synergy Polska będzie szóstą spółką informatyczną w portfelu MCI. Do końca bieżącego roku fundusz zamierza zainwestować jeszcze w 2 lub 3 spółki informatyczne.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.