Zwolnieni za wypowiedzi w serwisie Facebook

Trzynastu pracowników zostało zwolnionych z linii lotniczych Virgin Atlantic. Powodem takiej decyzji spółki były kontrowersyjne wypowiedzi członków załogi, jakie ukazały się na serwisie społecznościowym Facebook.

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
W zeszłym miesiącu na stronie Virgin Atlantic, założonej specjalnie dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook, pojawiły się podejrzane posty. Naśmiewano się w nich z niektórych pasażerów oraz sugerowano jakoby samoloty tych linii lotniczych nie były do końca bezpieczne. Okazało się, że wpisy te są autorstwa kilku pracowników firmy.

Virgin podjęło decyzję o zwolnieniu z pracy członków załogi zamieszanych w całą sprawę. Jako powód firma podała fakt, iż nie przypuszcza by pracownicy ci mogli spełniać wysokie standardy obsługi prezentując tak "niewłaściwe" przekonania.

Warto zauważyć, że przypadków w których posty zamieszczane w sieci są przyczyną późniejszych kłopotów, jest więcej. Kilka dni temu okazało się, iż kilku pracowników British Airways nazwało swoich pasażerów mianem "śmierdziuchów". Dochodzenie w tej sprawie jest jeszcze w toku.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.