Przychodnia360.pl - serwis społecznościowy od byłego prezesa Interii

Przychodnia360.pl to serwis z kategorii Health 2.0 umożliwiający m.in. prowadzenie wirtualnych kart chorób przez pacjentów oraz współpracę z innymi chorymi i lekarzami w celu radzenia sobie z konkretnymi problemami zdrowotnymi. System zaprojektowany został przez krakowską firmę Benhauer, której założycielem i właścicielem jest były prezes portalu Interia.pl, Grzegorz Błażewicz.

Wydarzenia
2-3 marca 2017 r.

Jedyna w roku konferencja poświęcona rządowym projektom IT. Pierwszy dzień poświęcony będzie strategii informatyzacji państwa do 2020 r. oraz...

Zarejestruj się
Najważniejszym elementem zaprojektowanego przez Benhauer serwisu są wirtualne karty chorób. Użytkownicy tworzą je wybierając konkretną chorobę, związane z nią objawy i zażywane leki. Ważną rolę w serwisie maja odgrywać również lekarze zwani Opiekunami - ich zadaniem jest weryfikacja kart chorób i zgłaszanie uwag oraz sugestii bezpośrednio do pacjentów.

Lekarze sami mają rejestrować się w Przychodni, co może jednak doprowadzić do przypadków podszywania się pod specjalistów przez osoby nie posiadające stosownej wiedzy. - "Jeżeli liczba lekarzy nie będzie duża, weryfikacja ich nie będzie trudna" - mówi Szymon Szymczyk, Specjalista ds. WOMM Benhauer. - "Sami użytkownicy będą dokonywać weryfikacji na podstawie porad udzielonych przez lekarzy" - dodaje.

Na serwisie znaleźć można także bazę lekarzy, posortowana według województw oraz specjalizacji. - "Celem działania serwisu jest powiększenie stanu wiedzy internautów w temacie chorób oraz ich symptomów. Może to wpłynąć na przyspieszenie procesu leczenia w świecie rzeczywistym." - mówi pomysłodawca serwisu Przychodnia360.pl i założyciel firmy Benhauer, Grzegorz Błażewicz. - "Wierzymy, że przez tego typu serwis przygotujemy pacjentów do szerszego wykorzystywania profesjonalnych systemów, służących do przechowywania prywatnej dokumentacji medycznej w Internecie, które powoli pojawiają się na rynku."

Przychodnia360.pl wkrótce zostanie wyposażona w dodatkową specjalistyczną aplikację opartą o system "regułowy" analizujący zawartość medycznych serwisów internetowych, umożliwiający pacjentom diagnozowanie chorób na podstawie podanych objawów.

Założycielem i właścicielem firmy Benhauer (włściciela Przychodni) jest były prezes portalu Interia.pl Grzegorz Błażewicz, który wcześniej przez kilka lat budował i prowadził dział marketingu Grupy Comarch. - "Pieniądze zarobione przez firmę Benhauer dzięki świadczeniu kompleksowych usług z zakresu marketingu internetowego inwestujemy w nasze nowe pomysły na usługi sieciowe - tłumaczy Grzegorz Błażewicz" - "Chcemy być liczącą się na rynku firmą oferującą własne innowacyjne projekty internetowe, które potem będziemy rozwijać jako osobne przedsiębiorstwa finansowane samodzielnie albo z udziałem inwestorów."

Kolejnym po Przychodnia360.pl projektem internetowymi, nad którymi pracuje Benhauer, a który pojawi się w sieci jeszcze przed końcem roku jest platforma Internetowa skierowana do wydawców niszowych serwisów. Będzie ona umożliwiała samodzielne tworzenie wertykalnych sieci reklamowych i mikro-sieci reklamowych. Powstać ma również platforma rekrutacyjna dla małych i średnich przedsiębiorstw umożliwiająca usprawnianie procesów rekrutacyjnych.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.