Coraz większa popularność mobilnych społeczności

Najnowsze raporty i analizy badawcze szacują, że liczba uczestników mobilnych serwisów społecznościowych w ciągu najbliższych kilku lat osiągnie nawet 950 mln osób.

Wydarzenia
24 lutego 2017 r.

Rama agile okazuje się często niezwykle skutecznym sposobem realizacji projektów IT. Dość powszechne jest fałszywe przekonanie, że zaletą...

Zarejestruj się
27 lutego 2017

Dowiedz się, jak planować skuteczne kampanie mediowe w internecie wykorzystując najświeższą wiedzę i nowoczesne narzędzia. Poznaj...

Zarejestruj się
28 lutego 2017

Chcesz wiedzieć, za pomocą jakich narzędzi możesz obiektywnie ocenić mocne i słabe strony Twojego serwisu pod względem SEO. Chcesz samodzielnie...

Zarejestruj się
Najbardziej ostrożne prognozy zawiera najnowszy raport "Mobile Social Networking" opracowany przez ABI Research mówiący, iż do 2013 r. będzie ponad 140 mln abonentów wykorzystujących swe telefony do uczestnictwa w portalach społecznościowych.

Analitycy ABI szacują ponadto, iż grupa ta wygeneruje obroty sięgające 410 mln USD. Sumy wymienione w opisanym raporcie są jednak niższe od prognoz wcześniejszych. W grudniu 2006 ABI Research opublikowało pierwszy raport dotyczący mobilnych serwisów społecznościowych przewidując, iż uczestnictwo w nich zaangażuje 174 mln osób do 2011 r.

Inne badania są już jednak bardziej optymistyczne. Juniper Research szacowało w sierpniu 2007, że liczba uczestników mobilnych społeczności na świecie sięgnie ok. 600 mln osób do 2012.

Najbardziej odważne szacunki pochodzą zaś od Pyramid Research z lutego 2008 i mówią one nawet o 950 mln mobilnych uczestników społeczności do 2012 r.

Analizy eMarketera sprzed 4 miesięcy mówią zaś, że do 2012 r. będzie ponad 800 mln zarejestrowanych uczestników społeczności korzystających z nich za pomocą swych telefonów komórkowych. Stanowić oni będą 18,8% wszystkich abonentów telefonii komórkowych.

Użytkownicy mobilnych społeczności Użytkownicy mobilnych społeczności

Źródło: http://www.emarketer.com

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.