Wykryto błąd w zabezpieczeniach Chrome

Nowa przeglądarka Google szybko znalazła się w centrum zainteresowania mediów oraz wielu użytkowników. Okazuje się, że Chrome zawiera jednak kilka błędów. Jednym z nich jest podatność na tzw. "carpet bomb".

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Przeglądarka Chrome została zaprojektowana na bazie silnika WebKit, tego samego którego użyto do produkcji Safari. Apple jednak usunęło już usterkę swojej przeglądarki. Wszystko wskazuje na to, że programiści z Google przeoczyli ten bardzo ważny fakt.

"Carpet bomb" polega, w ogromnym skrócie, na niezwykłej podatności komputera użytkownika na ataki z zewnątrz. Hakerzy wysyłają do internautów specjalne linki. Po kliknięciu w nie, na komputerze użytkownika, może być zainicjowany i wykonany dowolny szkodliwy skrypt.

Google oficjalnie nie skomentował jeszcze tej sprawy.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.