INTERNET STANDARD
Szukaj
LOGOWANIE
Moje konto
Zaloguj się
Nowy użytkownik
WYDARZENIA
Wiadomości
Z pierwszej linii
Badania internetu
Megapanel PBI/Gemius
E-biznes od kuchni
SEM
Agencje interaktywne
Ludzie internetu
Wywiady
Sondy
BAZA WIEDZY
Baza wiedzy
Nowość
KONFERENCJE
e-commerce 2010
Nowość
TechStandard 2010
Nowość
Internet 2K10
SEM Standard 2010
adStandard 2010
communityStandard
2009
e-commerce 2009
Internet 2k9
mediaStandard 2009
adStandard 2009
communityStandard
2008
e-commerce 2008
Internet 2k8
SEM 2008
mediaStandard 2008
e-commerce 2007
adStandard 2007
Internet 2k7
Klienci 2.0
Internet 2k6
RAPORTY
Internet 2k10
Nowość
adStandard 2010
e-commerce 2009
e-commerce 2007
Digital Landscape:
Poland 2008
Internetowe oblicza:
Ukraina
eCommerce 2006
Klienci 2.0
WARSZTATY
StudyStandard:
Jak skutecznie
reklamować się
w internecie
StudyStandard:
SEO/SEM dla
Administracji
Państwowej

Nowość
SUBSKRYPCJA
Agencje Interaktywne
Wydarzenia
Przegląd prasy
Konferencje IS
  Wersja:
html  txt
O subskrypcji

Więcej newsletterów IDG.pl






  RSS Wiadomości  
Czy Opcom wytłumaczy się z nieuczciwych praktyk przed IAB?
(Strona 4 z 4)
Artur Małek , Bożena Jaskowska
 Narzędzia
 Zobacz też:


Oświadczenie IAB

Tak jak przypuszczaliśmy, IAB Polska nie wykluczy Opcomu ze swoich szeregów. Jak podało zrzeszenie, IAB nie jest podmiotem właściwym do rozstrzygania w tego typu sporach oraz że podmiotem bardziej odpowiednim do rozpatrzenia wniosku wydaje się Związek Stowarzyszeń Rada Reklamy.

Treść oświadczenia:

W imieniu Zarządu Związku Pracodawców Branży Internetowej Interactive Advertising Bureau Polska chcielibyśmy poinformować, iż zapoznaliśmy się z dokumentami oraz korespondencją, którą otrzymaliśmy od Dyrektora Generalnego IAB Polska Jarosława Sobolewskiego, a które pochodzą zarówno od firmy SARE Sp. z o.o. jaki i firmy Opcom Grupa Eskadra Sp. z o.o.
Będąc organizacją, która dba o standardy jakościowe usług internetowych oraz działa w celu ochrony praw i reprezentowania interesów zrzeszonych członków, z należytą powaga potraktowaliśmy niniejszy spór. IAB Polska podejmuje działania w kierunku regulacji wzmacniających konkurencyjność rynku reklamy internetowej oraz aktywnie promuje międzynarodowe standardy współpracy pomiędzy podmiotami funkcjonującymi na rynku reklamy internetowej. Dlatego chcemy podkreślić, że IAB Polska nie jest podmiotem właściwym do rozstrzygania o tym, kto ma rację w tego typu sporach.
IAB Polska jest członkiem Związku Stowarzyszeń Rady Reklamy. Wszystkie podmioty będące członkami IAB są zobowiązane do przestrzegania zasad opisanych w Kodeksie Etyki Reklamy. Jest to naszym zdaniem właściwy podmiot do rozstrzygania przedstawionej sprawy.
Wierzymy, jednak że sprawa skargi może zostać rozwiązana w drodze dialogu. Świadczy o tym wyrażona przez obie strony wola porozumienia. Wychodząc naprzeciw wymienionym argumentom, Zarząd IAB Polska proponuje podjęcie się mediacji pomiędzy oboma podmiotami w celu rozwiązania nieporozumień. Ufamy, że strony będą kierowały się dobrą wolą i odpowiedzą pozytywnie na propozycję IAB.
Z poważaniem,
Michał Tober - Prezes Zarządu IAB Polska
Robert Biegaj - Wiceprezes Zarządu IAB Polska
Piotr Kowalczyk - Członek Zarządu IAB Polska
Marcin Dobrzyniecki - Członek Zarządu IAB Polska
Bartosz Drozdowski - Członek Zarządu IAB Polska



Komunikat IAB Polska w sprawie SARE-Opcom. 3 września 2008
Biuro IAB Polska informuje, że strony pozytywnie odpowiedziały na propozycję mediacji wystosowaną przez Zarząd IAB Polska.

Spotkanie stron odbędzie się w najbliższy piątek w siedzibie IAB Polska w Warszawie. Do mediacji w tych rozmowach Zarząd wyznaczył swoich przedstawicieli.

Zarząd IAB Polska ma nadzieję, że rozmowy doprowadzą do zbliżenia stanowisk obu stron i staną się przyczynkiem do polubownego rozwiązania tego sporu.


poprzedni1234


Aktualizacja:

2 września 2008, 16:15
Dodaliśmy wypowiedzi: Krzysztofa Dębowskiego, Dyrektora Zarządzającego SARE oraz Katarzyny Domańskiej, Prezesa Zarządu ThinkOpen - sygnotariuszy listu o działaniach Opcom do IAB jak również i oświadczenie IAB.

3 września 2008, 17:37
Dodaliśmy Komunikat IAB Polska w sprawie SARE-Opcom a także wypowiedź Rafała Piórkowskiego, Dyrektora Zarządzającego IMP eDirect/Internet Group S.A.

Udostępnij na Facebooku! Wykop to Dodaj do Twittera! Dodaj do Blip! Dodaj do Flakera!

Komentarze

Redakcja Internet Standard nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

pf

  • ocena: brak oceny
  • IP: 83.142.186.89
  • 02-09-2008, 14:28

Fragment naszego oświadczenia został usunięty, więc pozwalamy sobie umieścić go w komentarzu:

Na prośbę osoby najbardziej zainteresowanej przemilczę także kwestię, jak został podpisany wspomniany news w oryginalnej wersji wysłanej do prasy. SARE i OS3 użyło bardzo rozpoznawalnego w branży nazwiska (bez wiedzy tej osoby) licząc, że tym sposobem redakcje portali chętniej opublikują informację.

My rękawicę oczywiście podejmujemy. Nie zamierzamy jednak straszyć nikogo sądem - pomimo faktu, że sposób sformułowania tego newsa uważamy za sprzeczny z prawem. Zamiast tego dedykujemy SARE, OS3, Tomkowi i Krzysztofowi wpadający w ucho utwór muzyczny. Mamy nadzieję, że uwolnimy w ten sposób nasz spór od ciężkich słów i, jak szczególnie nam wypada, zaczniemy walczyć ze sobą już wyłącznie na polu kreacji i ofert, z korzyścią przede wszystkim dla naszych klientów. Wszystkich innych także zapraszamy do posłuchania.

Link do piosenki:
http://www.wrzuta.pl/audio/qBQOLGBKnH/piosenka_o_fm

~Gość

  • ocena: brak oceny
  • IP: 193.108.206.253
  • 02-09-2008, 16:11

Cenzura?

~Gość

  • ocena: brak oceny
  • IP: 193.108.206.253
  • 02-09-2008, 16:12

Opcom, Grupa Eskarda, Adam Łaszyn (spin doktor D. Tuska), cuda, cuda.

filip

  • ocena: brak oceny
  • IP: 195.82.188.212
  • 02-09-2008, 16:44

Zgadnijmy jak zareaguje SARE: http://www.flickr.com/photos/opcom/2704157888/in/set-72157606380694182/

filip

  • ocena: brak oceny
  • IP: 195.82.188.212
  • 02-09-2008, 17:06

miało być: "jak zareaguje IAB"



Najnowsze wiadomości



POLECAMY