200 mln USD za Digg.com od Google?

Internetowe media donoszą, iż trwają zaawansowane rozmowy dotyczące kupna serwisu Digg.com przez Google.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Wg serwisu Techcrunch trwające od kilku tygodni rozmowy pomiędzy Digg.com a Google zakończyć się mają przejęciem sztandarowego produktu Web 2.0 przez Google za 200 milionów USD. Podobno podpisano już list intencyjny, a ostateczna decyzja zapaść ma w przeciagu najbliższych kilku tygodni.

Przypomnijmy, że pierwsze plotki o wyraźnym zainteresowaniu Google social newsowym serwisem autorstwa Kevina Rose'a pojawiły się już w marcu br. Dyrektor generalny Digg.com Jay Adelson zaprzeczył jednak tym informacjom, podobnie jak przedstawiciele Google którzy nie konkretyzowali swych wypowiedzi.

W zeszłym tygodniu również na łamach TechCrunch ujawniono kształt eksperymentów jakie prowadzi Google nad wyświetlaniem wyników wyszukiwania. Algorytmy Google miały zostać uzupełnione rozwiązaniami znanymi np. z serwisów: Digg.com, Propeller.com czy Reddit.com: ocenianie, komentowanie, rekomendowanie przez użytkowników najbardziej relewantnych wg nich rezultatów wyszukiwania. Pisaliśmy o tym w tekście Moje Google-digg?.

Czy ewentualny zakup Digg.com to kolejny sygnał mówiący o zainteresowaniu Google społecznościowym mechanizmem wyszukiwania?

Źródło: http://www.techcrunch.com

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.