Licytuj przez komórkę - mobilne Allegro.pl

Dostępna jest mobilna wersja największej polskiej platformy handlowo-aukcyjnej Allegro.

mAllegro to mobilna wersja Allegro, z której bezpłatnie można korzystać przez telefon komórkowy. Jedyną opłatą jest koszt połączenia z internetem uiszczany u własnego operatora komórkowego. Funkcjonalności będącego wciąż w fazie testów serwisu mAllegro są znacznie uproszczone od pełnej wersji i przeznaczone przede wszystkim dla Kupujących. W mAllegro nie można m.in.: zarejestrować konta, wystawić przedmiotu na sprzedaż oraz skomentować transakcji. Można jednak przeglądać ponad 4 miliony ofert, licytować i kupować.

Testowa wersja mobilnej platformy aukcyjnej m.Allegro.pl wystartowała 26 czerwca 2008 r. i nie spotkała się z pozytywnymi opiniami i zadowoleniem użytkowników. Skarżono się m. in. na nieczytelność serwisu, nieużyteczne i zbyt daleko posunięte "okrojenie" niektórych funkcji, brak dostosowania do niektórych modeli telefonów komórkowych oraz nie uwzględnienie potrzeb użytkowników, którzy mobilnie korzystają z serwisu np. poprzez WiFi lub Hot Spoty i dla których "ciężar" całego serwisu nie jest najważniejszy.

Dzisiaj Allegro - m. in. na prośby tych najbardziej niezadowolonych klientów - umożliwiło wybór: uboższa wersja light mAllegro lub tradycyjne i "duże" Allegro.pl ze wszystkimi swoimi funkcjonalnościami.

mAllegro znajduje się wciąż w fazie testów i w najbliższym czasie spodziewać się można dalszych udoskonaleń serwisu.

Platforma aukcyjna Allegro do tej pory w wersji dostosowanej do potrzeb użytkowników mobilnych dostępna była m. in. przez Onet.pl Lajt (od maja 2008 r.) oraz Mobigro.pl (od listopada 2007 r.). Nie były to jednak aplikacje własne Allegro.pl.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.