Grudniowy ranking serwisów tematycznych

Przedstawiamy najnowszy ranking serwisów tematycznych Megapanel PBI/Gemius za ostatni miesiąc ubiegłego roku . Najważniejsze zmiany to awans serwisów Interia.pl w kilku kategoriach - m. in. "Informacje, Publicystyka, Media", "Sport" i "Nowe Technologie". Mamy też nowego lidera w rankingu "Społeczności", czyli serwis Nasza-Klasa.pl. Na pierwsze miejsce rankingu w kategorii "Styl życia" powróciły serwisy portalu o2.pl.

Przypominamy, że Internet Standard zajmuje się jedynie publikacją wyników. Za przyporządkowanie witryny do jednej z dwunastu kategorii tematycznych odpowiada Rada Badania PBI.

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Największa zmiana w grudniu to awans na trzecią pozycję serwisów informacyjnych portalu Interia.pl. W ciągu miesiąca krakowski portal zyskał w tej kategorii 2,75 pkt proc. zasięgu, z kolei Gazeta.pl straciła 2,83 pkt. proc i spadła na czwartą pozycję. Takie przetasowanie nie jest zaskakująca - w grudniu w ramach portalu Interia.pl znalazły się witryny Grupy RMF FM, choć zapewne nie jest to jedyna przyczyna wzrostów.

Na 15 miejsce trafił serwis dziennikarstwa obywatelskiego iThink.pl, będący częścią portalu Pino.pl.Kategoria Kultura i Rozrywka

Pierwsza piątka wygląda tak samo jak w poprzednim miesiącu, z drobnymi zmianami zasięgów. Na szóstym miejscu znalazł się serwis gry.pl. Należący do Spill Group serwis zyskał w ciągu miesiąca ponad 4 pkt proc. zasięgu.

Jedenaste miejsce należy do opisywanego przez nas ostatnio serwisu PoSzkole.plKategoria Motoryzacja

Onet.pl cieszył się drugim miejscem w tej kategorii przez miesiąc. W grudniu na drugim miejscu ponownie znalazły się serwisy motoryzacyjne Interia.pl.Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

Układ sił w pierwszej trójce taki sam jak miesiąc wcześniej. Serwisy biznesowe Interia.pl trafiły na czwarte miejsce i nieznacznie wyprzedziły pod względem zasięgu serwisy biznesowe wortalu Bankier.pl.Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

Portal Gazeta.pl umacnia tutaj swoją pozycję, w grudniu zwiększył przewagę w stosunku do serwisów Grupy Murator do 1,18 pkt proc, z 0,98 pkt. proc. jakie miał w listopadzie.

Kilka serwisów z tej kategorii tematycznej obejmuje, bądź planuje objąć, nowa sieć reklamowa Cormedia założonej przez byłych pracowników IDMnet.Kategoria Edukacja

Onet.pl prześcignął w tej kategorii serwis Sciaga.pl, lecz serwisy idą w łeb w łeb, i mają bardzo zbliżony zasięg. Niedoścignionym konkurentem w tej kategorii pozostaje Wikipedia.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.