7 dni z IDG.pl - co znajdziecie najnowszym odcinku

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Mamy pierwsze grupowe pozwy w Polsce przeciwko internautom, którzy rozpowszechniali nielegalne utwory muzyczne i filmy w sieci. ZPAV we współpracy z Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego uczestniczył w akcji przeprowadzonej jednocześnie w 17 krajach na świecie. Do polskich sądów trafiło 59 pozwów o naruszenie przepisów prawa autorskiego.

Po wielu latach oczekiwania pojawiła się nowa, finalna wersja przeglądarki internetowej Internet Explorer w wersji 7. Od środy wieczorem można ją pobierać ze stron Microsoftu. Co ciekawe już dzień później specjaliści z Secunia odnaleźli pierwszą lukę w programie.

W tym tygodniu miała miejsce wielka premiera Xboxa 360 na polskim rynku. Szkoda tylko, że spóźniona o rok w stosunku do reszty świata. Tyle czasu zajęło bowiem firmie Microsoft oficjalne wprowadzenie na nasz rynek swojej konsoli. Premiera dość na wyrost gdyż konsolę od dawna bez problemu można kupić w wielu sklepach.

Po pięciu latach od wprowadzenia pierwszego egzemplarza, niezwykle popularnego odtwarzacza mp3 iPoda, firma Apple zdecydowała się na bardzo poważne odświeżenie gamy swoich produktów. Na specjalnym pokazie w warszawskim hotelu Sheraton zaprezentowano najnowsze odsłony iPoda, iPoda nano i iPoda Shuffle.

Bezpieczeństwo jest nadal kluczową kwestią jaka nurtuje branżę IT. Właśnie jemu poświęcona była dwudniowa konferencja Secure, której patronem medialnym był tygodnik Computerworld.

Zapraszamy do oglądania.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.