INTERNET STANDARD
Szukaj
LOGOWANIE
Moje konto
Zaloguj się
Nowy użytkownik
WYDARZENIA
Wiadomości
Z pierwszej linii
Badania internetu
Megapanel PBI/Gemius
E-biznes od kuchni
SEM
Agencje interaktywne
Ludzie internetu
Wywiady
Sondy
RAPORTY
adStandard 2010
Nowość
e-commerce 2009
e-commerce 2007
Digital Landscape:
Poland 2008
Internetowe oblicza:
Ukraina
eCommerce 2006
Klienci 2.0
WARSZTATY
StudyStandard:
Jak skutecznie
reklamować się
w internecie Nowość
StudyStandard:
Marketing
w wyszukiwarkach
KONFERENCJE
adStandard 2010
Nowość
communityStandard
2009
e-commerce 2009
Internet 2k9
mediaStandard 2009
adStandard 2009
communityStandard
2008
e-commerce 2008
Internet 2k8
SEM 2008
mediaStandard 2008
e-commerce 2007
adStandard 2007
Internet 2k7
Klienci 2.0
Internet 2k6
PORTALE
Gazeta.pl
Interia.pl
O2.pl
Onet.pl
Wirtualna Polska
SIECI REKLAMOWE
Ad.net
ARBOmedia
IDMnet
FORUM
Strona główna
Wyszukiwanie
Pomoc
Regulamin
DOWNLOAD
Strona główna
Indeks alfabetyczny
Indeks wg daty
Indeks wg popularności
SUBSKRYPCJA
Agencje Interaktywne
Wydarzenia
Przegląd prasy
Konferencje IS
  Wersja:
html  txt
O subskrypcji

Więcej newsletterów IDG.pl







  RSS Wiadomości  
Reporter Reuters w wirtualnym świecie
18 października 2006, 11:41:05
Agencja informacyjna Reuters otworzyła siedzibę w wirtualnym świecie 3D "Second Life". Ma też swojego reportera, który jest łącznikiem między realnym a wirtualnym światem.
Dominik Błaszczykiewicz , Piotr Zalewski
 Narzędzia
Wersja do wydruku
Wyślij pocztą
Skomentuj tekst
AudioBot - odsłuchaj materiałAudioBot - odsłuchaj materiał
 Zobacz też:
Second Life to stworzony przez firmę Linden Labs wirtualny świat 3D. Każdy użytkownik serwisu posiada swój awatar, który jest jego wirtualnym alter-ego. W świecie Second Life mieszka już ponad 900 tys. osób, które prowadzą równoległe życie - pracują, uczą się, relaksują. W tej wirtualnej rzeczywistości obowiązuje waluta Linden Dollars, którą kupuje się za jak najbardziej realne dolary amerykańskie. Za Linden Dollars można mieć w Second Life wszystko, od ciuchów, poprzez samochody, na nieruchomościach i ziemi kończąc.

W Second Life swoją obecność zaznaczyło już wiele firm, m.in. BBC czy Puma. Reuters otworzył budynek, gdzie mieszkańcy wirtualnej rzeczywistości mogą, oglądając wideo czy słuchając nagrań, dowiedzieć się co ważnego dzieje się w prawdziwym świecie.

W Second Life możliwości jest naprawdę wiele  W Second Life możliwości jest naprawdę wiele

Reuters ma też Second Life swojego reportera. Adam Passick, który występuje jako awatar Adam Reuters, donosi o najważniejszych wydarzeniach z wirtualnego świata. Podawane przez niego informacje będą zapewne interesować głównie obywateli "Drugiego Świata", których przybywa miesięcznie w tempie 20%. Jeden z jego pierwszych reportaży dotyczy wirtualnej firmy Ginko Financial, która udziela pożyczek o oprocentowaniu ponad 40% rocznie.

W Second Life powstało do tej pory ponad 7 tys. "biznesów". Najbogatsi mieszkańcy wirtualnego świata mogą się pochwalić majątkiem wynoszącym ponad 200 tys. nie-wirtualnych USD. W ciągu ostatnich 24 godzin od napisania tego artykułu mieszkańcy Second Life wydali 433 tys. USD.

Najświeższe informacje Reuters z Second Life: secondlife.reuters.com

Więcej o Second Life: Włamanie do wirtualnego świata

Strona, z której można pobrać aplikację Second Life: www.secondlife.com

Second life - recenzja

Źródło: Reuters, New York Times

Wrzuć w Gwar Wykop to Dodaj do delicji Dodaj do Twittera! Dodaj do Blip! Dodaj do Flakera! Dodaj do Digg! Udostępnij na Facebooku! Dodaj do Śledzika!
Komentarze

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ta wiadomość nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

Najnowsze wiadomości



POLECAMY